Niina Jaatinen vuoden 2020 seurajohtaja
24.1.2021 21:46 Uutiset / Pääsivusto

Niina Jaatinen koko seuran edessä kauden päättäjäisissä 2019

Iisalmen sivistys- ja hyvinvointilautakunta on 11.1.2021 palkinnut meidän Niina Jaatisen vuoden 2020 seurajohtajaksi. Onnea Niinalle!

Niina on toiminut jo usean vuoden ajan IPK junioreiden puheenjohtajana. Hän tekee seurassa hommia laidasta laitaan tunteja laskematta, toimitsijatehtävät ja kioskivuorot mukaan lukien. Hänelle lasten ja nuorten kokonaisvaltainen hyvinvointi on tärkeää ja hän haluaa, että lasten ja nuorten ääni tulee kuulluksi seuratoiminnassa. Hän tekee pyyteettömästi töitä koko seuran eteen ja on myös jääkiekkoliiton Savo-Karjalan alueen aluehallituksen jäsen, jotta voi olla kehittämässä alueen jääkiekkotoimintaa

"Vaikka tunnnustus onkin henkilökohtainen, niin minä koen kuitenkin tunnustuksen olevan koko seurayhteisölle"
   
Lisää uutisia
Iisalmen Peli-Karhut Juniorit ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat