IPK-Junioreiden pipolätkä
Julkaistu: 27.11.2022 00.00

IPK-Junioreiden pipolätkä

IPK-juniorit aloittaa pipolätkä toiminnan alle 15-vuotiaille tytöille ja alle 14-vuotiaille pojille 7.12.2022 keskiviikkona tekojäällä! Vuoro on aina keskiviikkoisin klo 19.00-20.00. Vuoroja kertyy talven aikana noin 15 kappaletta tekojään kunnosta riippuen. Viikoilla 51 ja 52 ei vuoroa.

Kenelle pipolätkä on tarkoitettu?

Pipolätkä on tarkoitettu alle 15-vuotiaille tytöille ja alle 14-vuotiaille pojille, jotka haluavat harrastaa jääkiekkoa kerran viikossa. Toiminta on tarkoitettu niille, jotka eivät ole mukana seuran joukkuetoiminnassa. Pipolätkä harjoitukset on varattu pelailuun ja hauskanpitoon, joten mukaan on helppo tulla!

Varusteet:

Ristikollinen kypärä, luistimet, maila, jääkiekkohanskat, kaulasuoja tai muut topatut hanskat. Muut sallitut varusteet ovat polvisuojat ja kyynärpääsuojat, jotka lisäävät turvallisuutta.

Paikka: Tekojää (Iisalmen jäähallin vieressä)

Hinta:

Koko kausi vain 20e. (Sisältää ohjatun toiminnan ja jäävuoromaksun) Harrastajia ei ole vakuutettu seuran puolesta eikä se sisälly maksuun. Huolehdi oma voimassa oleva vapaa-ajan tapaturma vakuutus.

Ilmoittautuminen:

https://www.ipk-juniorit.fi/uutiset/48994/ilmoitta...

Lisätiedot:

Taitovalmentaja Tomi Runtti - 0449781305 - tomi.runtti@ipk.fi

Innostava Pelaaminen Kehittää

                                 IPK